Příjemná cena dokáže nalákat

Asi každému rozumně uvažujícímu jedinci musí být přeci jasné, že každý nemůže bydlet ve svém. Problém je, že takto nemohou bydlet ani lidé se středními či dokonce vyššími středními příjmy. Důvod? Nedostatek obytných nemovitostí. Ty kvůli tomu šly s cenou raketově nahoru a co dříve stálo pár set tisíc, to se dnes běžně prodává i za dvojnásobek. To je samozřejmě problém, jelikož na to nemá každý. Hlavně mladé rodiny nemají dostatečné úspory, což je v mnoha ohledech penalizuje. Musí tudíž bydlet v nájmech, což není apriori zle, nicméně tu jistotu, kterou by měly u vlastního bydlení, často postrádají.

Cihlový domek

Takřka na každý problém existuje řešení a krize s bydlením není výjimkou. Otázkou je, jestli toto řešení je pro každého. Mobilheim praha Top-mobilnidomy totiž nemusí v každém vzbuzovat dostatečné množství důvěry, i když jde o cenově velice atraktivní záležitost.

Menší obytné prostory nemusí vadit

Na rozdíl od běžných bytů či dokonce domů se mobilní domky prodávají poměrně levně. I lepší verze je možné si koupit hodně pod milion, což je příjemná změna oproti jiným druhům nemovitostí. Nízká cena je však něčím vykoupena, a v tomto případě je to velikost vnitřních prostor, která není kdovíjak obdivuhodná. Na druhou stranu i v malých bytech se běžně bydlí, není tak důvod kvůli tomu odsuzovat mobilní domky. Navíc ty se dají často zvětšit, a sice spojením dvou modelů. Cena se však v takovém případě zdvojnásobí a tato investice přestane už být tak výhodná.

Cihly a drobné

Hodí se i pro rekreaci

Obecně byly mobilní domy vždy koncipovány jako plnohodnotné bydlení, nicméně hlavně dříve vyrobené verze již k tomuto účelu není možné použít. Dají se však využít i jinak, třeba jako letní chatky. Také po nich je v posledních letech poměrně velký zájem a rovněž i chatky podražily. Takto si stačí jen vybrat vhodný levný domek a nechat si ho dovézt na místo určení. Jedná se o daleko lepší investici než klasická chatka.