Světla, se kterými nezabloudíte

I přesto, že si to asi nemyslíte, jsou české silnice poměrně bezpečným místem, kde se nemusíte v běžném provozu bát, že budete přímými účastníky nějaké dopravní nehody. V tomto ohledu jsme na tom prakticky stejně jako všude jinde, alespoň podle statistik. Větší nebezpečí číhá v nočních hodinách, kdy se sice na cestách pohybuje daleko méně vozů, ale vzhledem ke snížené viditelnosti je někdy problematické neštěstí zabránit. To je také důvod, proč byste měli investovat své peníze do kvalitního světla, díky kterému se dokážete lépe zorientovat nejen ve tmě, ale také za hustého deště, případně sněhové vánice.

ford

Mezi kvalitní autožárovky bezesporu patří i h7 osram, které jsou ceněny jako jedny z nejlepších ve své třídě. Disponují pouze jedním vláknem, což ovšem není negativní vlastnost, ale naopak klad. Díky tomu mají vysokou životnost. Samozřejmě se mohou pochlubit i dostatečně vysokou svítivostí, takže se na silnici neztratíte ani v případě, kdyby zrovna panovala hustá bezměsíční tma. Silnější světlo je způsobeno plynem, který žárovka obsahuje. Nezapomeňte, že koupě dobré autožárovky se vždy vyplatí, a to i když je dražší než méně kvalitní modely.

bmw

Výměna

Samotné instalace žárovky h7 osram se nemusíte vůbec bát, nejedná se o nic hrozivého, ale o jednoduchou práci, kterou máte během několika málo minut hotovou. Záleží i na typu vozidla, ale obecně lze říci, že se tento druh autožárovek dá namontovat do většiny osobní automobilů. Při výměně si nezapomeňte nasadit rukavice. Jednak byste se mohli popálit, zvláště pokud provádíte výměnu těsně po tom, co jste autem přijeli a jednak byste mohli zanechat na povrchu žárovky otisky, což by se negativním způsobem projevilo na síle světlometů. Pokud vám nevadí si trochu připlatit, nechte si žárovky vyměnit ve specializovaném servisu, kde to určitě provedou bezchybně.