Betonový plot do problematického terénu

Vlastníte parcelu rodinného domu nebo rekreační nemovitosti, která se nachází na problematickém místě? Máme tím na mysli například okraj velkokapacitního parkoviště, blízkost skladových prostorů, průmyslového areálu anebo silnice či dálnice s výrazným automobilovým provozem. K problematickým objektům mohou patřit i rekreační chaty, za jejichž zadním traktem se nachází veřejná skládka, kompost, frekventovaná lesní pěšina či cyklostezka, čímž ztrácíte soukromí a lidé vás sledují na pozemku jako ve výkladní skříni.

betonový plot

Jednou z nejdůležitějších předností betonových plotů se dřevem Montáž MPC je zajištění soukromí. Nikomu z vás jistě není příjemné, když se koupete polonazí či zcela nazí v bazénu a lidé zvenčí si vás zvědavě prohlížejí anebo dokonce nahrávají na video, které pak může kolovat napříč internetem. Díky betonovému oplocení vás na pozemku nikdo zvědavě okukovat nebude, a pokud se o to pokusí, musel by se vyšplhat na horní hranu plotu, ale tím riskuje prozrazení a možný konflikt s policií.

Betonové ploty se také staví proto, aby se vytvořila bariéra před poryvy větru, prachovými částicemi a prudkými dešťovými srážkami, toto oceníte zejména v blízkosti přízemní terasy, pergoly, altánu, garážového stání a venkovního posezení.

cihlová zeď

Betonový plot nezabírá na okraji parcely mnoho místa, každá z desek je velmi tenká, cca 4 cm, a pouze o několik centimetrů širší jsou opěrné sloupky. Není pak problém v případě potřeby plot předsadit okrasnými dřevinami anebo živým plotem, čímž ještě zvýšíte atraktivitu celého řešení.

Když už jsme se zmínili o atraktivitě, betonové desky se odlévají do tvarových forem s různými reliéfy povrchu, a to tak, aby napodobily například štípaný kámen, https://www.kameny.cz/obkladovy-kamen/ kamenné bloky, cihly, některé geometrické tvary atd. Desky se odlévají v různých barvách a kombinace vhodné barvy a tvaru povrchu pak může vytvořit opravdu zajímavé řešení oplocení.