Chcete sportovat i v zimě venku? Nezapomeňte se na to správně obléknout!

Chodíte běhat i v zimě? Nedokážete si odpustit sport na čerstvém vzduchu, i když je venku chladno nebo dokonce je napadaný sníh? Co si na sebe obléknout? 

Chcete sportovat i v zimě venku? Nezapomeňte se na to správně obléknout! 

Když opomeneme lyžování a jiné zimní sporty, příliš se nám v dešti nebo sněhu nechce sportovat venku. Máte to také tak nebo naopak patříte k těm, kteří si nedokážou odepřít pohyb na vzduchu i v zimě? V zimě je ale potřeba velmi dobře a hlavně kvalitně se obléknout, základem pohybu venku i v mrazech, je zkrátka správné oblečení. Jakmile nebudete vhodně oblečeni, nastane problém, nejenže se nebudete cítit dobře a komfortně, ale pocítí to i vaše tělo a zejména svalstvo. Takže, co na sebe, když si chcete v zimě třeba zaběhat? 

běh v dešti

Bez dobrého oblečení daleko nedoběhnete 

Jistě si nechcete vyběhnout ven a za chvíli se vracet, protože vám je zima nebo protože vám nateklo do bot. Běh v zimě a zejména ve sněhu je poměrně těžkou disciplínou a v takovém počasí si obvykle jde zaběhat jen ten, kdo už běhá nějakou tu dobu. Žádný začátečník si netroufne začít běhat v mrazech, minimálně by to tak mělo být. Základem jsou boty. Tedy boty pevné, teplé, ale přitom vhodné na běh. Boty by měly být natolik kvalitní, že v nich noha bude chráněná i před sněhem nebo vlhkostí, nejen před chladem. Při každé sportovní aktivitě jsou boty tím nejdůležitějším. 

Aby byl pohyb pro tělo opravdu přínosem, je třeba myslet na to, že je opravdu velký rozdíl mezi tím, sportovat či běhat v létě a v teple nebo v zimě, kdy stupně mohou klesat až pod bod mrazu. Funkční oblečení je speciálně navrženo tak, aby tělo bylo dobře chráněno, odvádí pot i vlhkost a ostatní vrchní vrstvy zase udržují teplo. 

běžecké boty

Od základu správné oblečení 

Začněte už spodním prádlem, termoprádlo v zimě oceníte, stejně tak jako pohodlné funkční tričko nebo spodní kalhoty. Minimum jsou tři vrstvy oblečení, to v zimě určitě dodržujte. U funkčního oblečení pak platí, že pokud chcete, aby bylo všechno správně a oblečení mohlo plnit svou funkci, jakou má, musíte mít každou vrstvu z tohoto materiálu. Jinak pozor na to, že svaly mohou začít tuhnout, nebo můžete dostat křeče. 

Tím se udržíte v teple a o pohodlí nemusíte rovněž pochybovat.