Jak na zdravé a lesklé vlasy?

1) vlasy myjte a sušte šetrně

To, jak s vlasy zacházíte má nemalý vliv na jejich kondici. Šampon jemně vmasírujte do vlasů, nikdy pokožku hlavy silně nedrbejte a neoplachujte horkou vodou. K oplachování šamponu použijte vlažnou, až lehce studenou vodu. 

Tip: vlasy po umytí jemně vysušte ručníkem, nekruťte je ani neždímejte

žena

2) k sušení nepoužívejte teplý vzduch

Nejlepší je nechat vlasy volně uschnout na vzduchu. Pozor si dejte také na kulmy, žehličky a elektrické natáčky. Používejte je spíše výjimečně a předtím naneste ochranné sérum proti teplu.

Tip: jednou za týden dopřejte vlasům výživný zábal nebo hloubkovou vyživující kúru

3) používejte šetrný hřeben

Vyhněte se kartáčům. Vaší kštici by se to příliš nelíbilo. Vsaďte na hřeben se širokými zuby. Vlasy pročesávejte u konečků a pomalu postupujte ke kořínkům, nespěchejte.

Tip: vlasům nechte přirozenou strukturu, vyhněte se barvení, zesvětlování nebo chemickému narovnávání

4) vyrobte si domácí masku na vlasy

V mističce rozmačkejte banán, přidejte jeden bílek a jogurt. Naneste na vlhké vlasy a nechte alespoň 15 minut působit. Poté smyjte a umyjte vlasy běžným způsobem.

Tip: do konečků vmasírujte arganový olej

5) zaměřte se na zdravou stravu

Jestliže stravu šidíte, zcela jistě se to na vašich vlasech projeví. Budou suché a lámavé. Jezte potraviny bohaté na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a železo. Co nejčastěji si na talíř naservírujte lososa, sardinky, avokádo, oříšky a lněné semínko. Nezapomeňte také na pitný režim. Nejlepší je čistá voda, bylinkové čaje nebo ovocné šťávy.

Tip: nekuřte, vlasy by jinak působily matně a suše

voda

6) pravidelně navštěvujte kadeřníka

Pravidelně navštěvujte svého kadeřníka. Zastřihne roztřepené konečky, čímž budou vlasy lesklé a zdravé. Vyberte také střih, který je pro vaše vlasy nejlepší a lichotí vám.

Tip: po návštěvě bazénu vlasy vždy opláchněte. Chlór jim škodí