Přesná výroba

Vysoké nároky

Žijeme v době, kdy se v řadě výročních firmách dají vidět výrobní linky, protože ty dosahují slušné efektivity práce. Jde to vidět třeba na automobilkách, protože zde jede jeden vůz za druhým. Už při svařování karoserie se využívá robotů, protože ty jednotlivé plechy bodovým svařováním dávají k sobě. Samozřejmě nemusíme mít celou linku, ale třeba CNC stroje, které z velké části nahradili ty obyčejné. Přeci jen každá firma potřebuje produkovat zisk, aby si udržela své místo na trhu.

laserové řezání

Tyto moderní stroje a technologie nám umožňují vyrábět stále propracovanější a přesnější výrobky. Vývoj v oblasti strojírenství se stále hodně posouvá, což je jedině dobře. Nákup strojů a vybavení něco stojí, ale když nám ušetří výrobní náklady, tak se investice časem vrátí, přičemž právě díky takové investici můžeme předehnat konkurenci. Jestli Váš zajímají novinky v této oblasti, tak si na naživo můžete prohlédnout třeba na strojírenském veletrhu.

Výstružníky

V takové lícovací soustavě je spousta rozměrů žádných v mikrometrech. Když máme spojení s přesahem, tak potřebujeme dosáhnout přesně takového stavu, aby se díky přesahu dosáhlo dostatečné třecí síly, ale zase nesmí být tak velký, součást ani nešla do druhé přesahovat. Při běžném soustružení třeba hřídele ani takové přesnosti nedosáhneme. Proto se využívá dalších procesů jako je broušení, přičemž CNC brusky dokážou zvládat přesnost až na desetitisíciny, což už je opravdu malý rozměr. U díry je situace zase jiná.

ruční výstružník

Zde můžeme postupovat tak, že si nejdříve vyvrtáme o něco menší díru a následně zase přichází dokončovací operace. K ní zde využijeme výstružník stavitelný. Prodávají se různé druhy a samozřejmě také rozměry, a proto si můžete vybrat dle svých potřeb. Zboží je zde skladem a za dobrou cenu, takže jeho nákupem neuděláte chybu. Mnohdy si zákazníci kupují těchto nástrojů více, aby měli nástroje pro různé průměry.