Typy bazénových vysavačů

Bazénové vysavače jsou velice efektivní nástroje a dokáží Vám nádherně vyčistit bazén. Tyto vysavače se hodí jak na malé, tak na velké bazény a po použití je ihned znát rozdíl. Velkou výhodou bazénové vysavače je fakt, že ho mohou používat i děti. Tudíž si ušetříte nejen práci, ale také starosti, které ohledně bazénu máte. Navíc jsou vysavače udělané tak, že odolají všem chemickým přípravkům a vydrží dlouhé roky. Z pravidla se tyto vysavače rozdělují do tří skupin.

bazénový vysavač

Nejznámější bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac je na ruční ovládání. Tento vysavač Vám bude bohatě stačit na nafukovací i zapuštěný kruhový bazén. Obsluhovat ho mohou i děti a zásadní na tomto vysavači je jeho hlava. Vždy je potřeba vybírat hlavu vysavače podle tvaru bazénu. Ruční vysavače nejsou nijak drahé a dají s k nim dokoupit náhradní díly. Jedná se o zlatou střední cestu k průměrným bazénům.

Druhý typ je vysavač poloautomatický, který dokáže čistit stěny bazénu a odstraňovat nečistoty. Vysavač se musí napojit na filtraci https://www.mall.cz/bazenova-filtrace bazénu. Jedná se o dražší pořizovací položku a vysavač lze propojit s teleskopickou tyčí. Využijete ho, převážně u větších bazénů, které mají atypické tvary o větší velikosti.

bazénový vysavač

Plně automatický vysavač je, jak sám název napovídá plně soběstačný. Jedná se o dražší vysavače, které mají plně plynulý chod, a to bez víření. Tím jsou nasáty všechny nečistoty a bazén je tak dokonale čistý. Díky tomu nemusíte používat tolik chemie, která stojí nemalé peníze. Tyto vysavače se hodí převážně na velké plochy, které byste s ručním vysavačem nevysály. Jde však o nejlepší možnou volbu čistění, a to díky plynulosti chodu.

Mějte na paměti, že vysavače, jsou nejen usnadnění práce, ale také jsou velice efektivní. Díky tomu je pak bazén během celého léta čistý a ušetříte nemalé peníze za chemii, kterou nemusíte od bazénu lít po litrech.