Dovolená jako v nebi

Dnešní způsob života je velmi zrychlený. Neustále se před námi hromadí nové a nové povinnosti i cíle, kterých bychom měli dosáhnout a které bychom měli splnit. Někdy je tento styl života tak nesnesitelný, že to odnáší naše tělo i naše psychika. Každý z nás snad už někdy zažil moment, že byl tak utahaný, že nedělal přes víkend nic jiného, než spal a odpočíval. Psychika tento způsob života odskáče ještě hůř. Tolik informací, které musíme zpracovat, ještě nikdy během evoluce z vnějšího prostředí nepřicházelo. Naše CNS je tak neustále v zápřahu a nemůže si odpočinout. Mnohdy pak vysílá signály, že už dál nemůže.

vysokohorský štít

Tyto signály často přecházíme a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost. Jenže jednou v záchvatu zoufalství psychika úplně přepne či vypne. To se klinicky může projevit různými způsoby. Nejčastější je celková, dlouhodobá únava, ztráta motivace, skleslá nálada. Vedle toho se tyto problémy projeví také na fyzickém zdraví. Obzvlášť v zimním období se projevují různá psychosomatická onemocnění. Může se jednat o opakující se nevysvětlitelné bolesti, často hlavy, na hrudi, ale i jiných částí těla. Vedle toho se takovýto dlouhodobý stres odráží na zdraví všech ostatních systémů.

sjezdovky

Lidé pod stálým stresem jsou náchylnější k infekčním nemocem, jako je klidně obyčejná rýma nebo chřipka, ale také i k infarktu, mrtvici, nebo diabetu mellitu druhého typu. Jedním z nejvyužívanějším a nejběžnějším řešením je dovolená. Aktuálnější je zimní dovolená, kterou si mnozí vyhledávají v zahraničí. Důvodem je obvykle velmi mírná zima v našich končinách, která nepřeje lyžování a dalším zimním sportům. Ale i v Česku je možné najít luxusní místa, kde se dá sportovat velmi dobře a po dlouhém dni si i zažít komfort v hotelu. Dolní Morava ubytování https://www.skibukovka.cz/cz/ubytovanibude pro Vás velmi příjemným zážitkem, na který nikdy nezapomenete.