Tampon nebo vložku?

Když se zeptáte několika žen na téma menstruace, nejspíš vám většina odpoví, že je to pěkná otrava. Jak by taky ne, když mnoho žen má v tomto období špatnou náladu, horší pleť a chutě na sladké? Některé ženy dokonce trpí bolestmi břicha či hlavy. Věděli jste, že například bolesti břicha mohou způsobovat tampony? Pokud se podíváte na to, z čeho jsou vyrobeny, je to jasné – jsou vyráběny z buničiny a bavlny, a běleny chlorem. Tampony mohou uvolňovat vlákna, která v těle mohou zůstat. Proto některé ženy dávaly přednost vložkám, ale i ty jsou běleny. Právě bělení může způsobovat záněty intimních partií. Na trhu se objevil kalíšek, který ale zase mnoha ženám nevyhovuje, protože jeho použití není někdy příliš hygienické.

žena v kalhotkách

Co tedy místo toho?
Na trhu se před nějakou dobou objevila novinka v podobě kalhotek určených pro nošení během menstruace. Jsou označovány jako menstruační kalhotky Myfemini.cz
, a fungují jako spodní prádlo, s tím rozdílem, že zachytí veškeré tekutiny a pach. Na oblibě si získaly především díky svému jednoduchému použití a díky tomu, že jsou ekologické a ekonomické. Stačí si jich koupit potřebný počet, který zjistíte podle délky a síly své menstruace. Dá se zjednodušeně říct, že jedny kalhotky = jeden tampon či vložka. Máme různé varianty podle síly menstruace, a pokud budete potřebovat, rádi vám poradíme s výběrem.

vložky a tampony

  • Různé barvy i střihy

Ani menstruační kalhotky nemusí být ošklivé. U nás koupíte třeba brazilky nebo i tanga a to v několika barvách. Můžete se cítit dobře i během menstruace a používat prádlo, které se vám líbí.

Počáteční investice bude trošku vyšší, ale pokud si spočítáte ceny za tampony či vložky, budete překvapeny tím, že za ně ročně utratíte překvapivě vysokou sumu. S kalhotkami nebudete zatěžovat ani životní prostředí, protože vám vydrží mnoho let, a ani peněženku, protože jde jen o jednorázovou investici.