Klimatizovaný vzduch oceníte zejména v noci


Také už se těšíte na léto, až se konečně budete moci procházet venku v letních žabkách nebo dokonce přímo naboso, a na sobě budete mít jen tričko s krátkým rukávem, anebo dokonce jen tílko? Léto je snad to nejkrásnější období v roce, dětem začínají prázdniny a přiblíží se období dovolených, kdy konečně vyjedeme někam do přírody a město necháme daleko za svými zády.

klimatizace v bytě

Ne vždy a ne každý si však může od června do září dovolit opustit městskou aglomeraci a musí tu trávit určitý čas v zaměstnání a pak pochopitelně doma ve svém bytě. Pobyt v letním období patří ve městech naopak spíše k těm méně příjemným dnům, a stává se, že tu někdy prožíváme i krušné chvíle.

klimatizovaná místnost

Nedostatek spánku – obrovskou výhodou klimatizace je fakt, že vám vychladí místnost tak, že se vám bude lépe usínat i spát. Na letních vedrech není totiž nejhorší průběh dne, ale zejména noci, protože pokud se pořádně nevyspíte, druhý den letnímu horku nedokážete v podstatě vůbec efektivně čelit.

Přepracování – jestliže jste nuceni trávit ve městě mnoho času v zaměstnání, kde není v provozu klimatizace, např. ve skladech, výrobních provozech, ve venkovním prostředí či v některých neklimatizovaných dopravních prostředcích, můžete se poměrně brzy stát obětí přepracování, s nedostatkem energie. V krajních případech to může vést až k onemocnění a některým lidem může v extrémních letních teplotách hrozit i infarkt nebo cévní mozková příhoda.

Depresivní nálady – kdo má v bytě v Brně klimatizaci, je v jisté výhodě i vůči těmto nepříjemným zdravotním problémům. Jde totiž o to, že s příchodem letních veder organismus vyžaduje vyšší spotřebu magnézia, a pokud se jej nedostává v optimální stravě, může to končit i depresivními stavy. Dopřejte si v létě více hořčíku, např. vhodnou minerálkou (Magnesia) a snažte se vyhýbat extrémním teplotám a pobývat tam, kde je vzduch ochlazený na alespoň snesitelnou úroveň.