Vyplatí se kupovat ty nejlevnější zapuštěné bazény?

V dnešní době se stává standardem, že na každé jen trochu větší zahradě najdeme bazén. Je samozřejmě jasné, že to má svůj dobrý důvod. Koneckonců, v horkých letních dnes stěží najdeme lepší způsob ochlazení, než se ponořit do bazénu.

Problémem ovšem může být vybrat ten správný typ. Existuje jich totiž mnoho, a každý z nich se hodí pro jiný typ bazénu. Jedním z hlavních faktorů je samozřejmě cena. To platí zvláště, pokud chceme zapuštěný bazén.

žena sedící na okraji bazénu

Ovšem pokud chceme ty nejlevnější zapuštěné bazény, je potřeba se zamyslet, zda se nám to skutečně vyplatí. I zde je totiž cena tvořena několika faktory.

Tím prvním a nejdůležitějším jsou samozřejmě rozměry. Je jasné, že čím větší objem tím dražší bude. Zde je však nutné být rozumný a mít takovou velikost, aby v něm bylo možné se skutečně koupat a plavat. To platí zvláště, pokud máte děti a počítáte, že se tam bude koupat více lidí najednou.

klasický zapuštěný bazén

Ovšem nejen na objemu záleží. Mělčí, rozsáhlejší bazén bude poněkud levnější než ten hluboký. Je to proto, že u toho prvního je potřeba podstatně méně výkopových prací. A ty samozřejmě také nejsou nejlevnější.

Záleží však také na použitém materiálu. Čím kvalitnější bude, tím více za něj zaplatíme. To se týká jak konstrukce samotné, tak i vnitřní i vnější fólie. Je však také fakt, že kvalita značně prodlužuje životnost. To platí především pokud máme děti, které se k němu nebudou chovat zrovna nejlépe, případně pokud jej chceme mít nezakrytý venku, kde do něj mohou padat větve a další ostřejší předměty.

Je tedy jasné, že to nejlevnější řešení nemusí být ani zdaleka to nejlepší. Je potřeba mít na paměti, že bazén je luxusní zboží, tedy takové, které nezbytně nepotřebujeme. A jako k takovému je potřeba k němu přistupovat. Proto, pokud můžeme, se rozhodně vyplatí za něj utratit víc. Jsou to samozřejmě jednorázově vyšší náklady, avšak v budoucnu to rozhodně oceníme.