Udělejte pohoštění na párty, na které nikdo nezapomene

Pokud už vás nebaví servírování několika různých věcí na malých talířcích, kdy všechno vypadá podobně a neoriginálně, vyzkoušejte servírování na prkénkách. Tento druh servírování je velmi oblíbený hlavně v zahraničí a pro jeho jednoduchost a efektivitu si získal velkou oblibu. Jak tedy na to? Sežeňte si větší či menší prkénka, nejlépe taková, které mají mírně vystouplé okraje. Prkénko před použitím důkladně omyjte a poté jen naaranžujte na prkénko co nejvíce surovin tak, aby ladily k sobě nejen tématicky, ale pokud možno i chuťově. Každý si pak může nabídnout co jen chce a vám po akci zůstane minimum nádobí. Pojďme se podívat na inspiraci, jaká prkénka můžete připravit.

sýry

Sýrové prkénko

Toto prkénko vytvoříte podobně, jako klasickou českou sýrovouu obloženou mísu. Vezměte si co nejvíce druhů sýra seženete. Můžete použít starou dobrou klasiku, jako je gouda, čedar, niva, feta, balkánský sýr, hermelín ale určitě uděláte dobře, když přidáte i některé exotické sýry. Třeba s francouzskými nikdy nešlápnete vedle. Mezi sýry naaranžujte malé mističky s různými omáčkami, které se k sýrům hodí. Jsou to různé chutney nebo džemy. K tomu kupte nebo upečte čerstvé francouzké bagety a nakrájené na menší kousky je naaranžujte k sýrům.

 

Sladké prkénko

Kdo by neměl rád sladké, a sladké prkénko určitě potěší nejen návštěvu vaší akce, ale i pokud si třeba chcete jen tak udělat hezký večer nebo přespávačku s kamarádkami. Přidejte co nejvíce sladkostí. Určitě neuděláte chybu, pokud třeba upečete muffiny, malé cupcaky nebo nakrájíte na kousíčky brownies. Doplňte je kousky čokolády, marshmallow, preclíky v čokoládě, košíčky s arašídovým máslem, kyselé bonbony a podobně. Proložte sladkosti i nějakým ovocem, kvůli rovnováze.

cupcaky

Masové prkénko

Vytvořte delikátní prkénko pro milovníky masa a masových pokrmů. Kupte ty nejkvalitnější šunky a naaranžujte je na prkénko. K tomu přidejte různé kvalitní salámy nakrájené na kolečka a stejným způsobem můžete nakrájet i klobásy s vysokým obsahem masa. Přiložte i štědrou dávku čerstvé a nakládané zeleniny a na menší kousky nakrájené pečivo.