Dovolená ve Velkém Mederu nemusí být žádná nuda

Přihodilo se vám někdy, že jste se na dovolené začali nudit, a připadalo vám tamní prostředí nepříliš atraktivní, že se vám zachtělo vrátit se domů? Stává se to zejména tehdy, pokud lidé příliš zbrkle vybírají zájezdy last minute, anebo sice v dostatečném časovém předstihu, ale nezjistí si o tamní lokalitě žádné detailnější informace. Buďte tedy prozíraví a nenechávejte nic náhodě – vytvořte si důkladný přehled o místě, kam se vydáváte, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

voda v bazénu

Proč Velký Meder

Rádi bychom vás pozvali do míst, která patří na Slovensku k nejvyhledávanějším. Čím je Velký Meder zvláštní a svérázný, a proč se sem sjíždí zájemci na dovolenou i mimo hlavní (letní) sezónu?

Termální prameny – v oblasti Velkého Mederu vyvěrají termální prameny, které jsou nejen příjemné pro koupání, ale mají i léčivé účinky. Budete si tu připadat jako v lázních pro pohybové ústrojí.

pohled na Bratislavu

Teplé podnebí – vyšší teplota vzduchu ve spojení s delším slunečním svitem vytváří optimální klima pro relax. Můžete tu pochytat mnoho důležitého vitamínu D i mimo plavecké bazény a se sluncem nad hlavou tu bude koupání mnohem příjemnější. Podnebí Podunajské nížiny, kde se termální prameny nachází, je z celého Slovenska nejteplejší.

Lesopark – rekreační oblast s apartmány Velký Meder travelguide.sk je obklopena lesoparkem a jeho přítomnost má pozitivní vliv na udržení potřebné vlhkosti tamního prostředí a zároveň na tvorbu tzv. záporných iontů. Ionizace ovzduší pomáhá rychleji zotavovat a regenerovat tělesné buňky a odbourává oxidativní stres. Navíc jsou všechny stromy živé a vyzařují životodárnou energii, čímž příznivě působí na psychiku.

Bratislava, Vídeň, Budapěšť – až vás omrzí koupání, anebo budete chtít pozměnit program, stačí usednout do auta a popojet jen pár desítek kilometrů k metropolím tří států, kde je celá řada historických i přírodních památek.