Na jaké důležité body musíte myslet při stěhování?

Rezervujte si dostatečně dopředu služby, které budete potřebovat

Většina lidí se během stěhování uchyluje k tomu, že si pronajímá různé služby, které jim celý proces stěhování usnadní. Může se jednat o stěhovací firmy, které vás pohodlně odstěhují, nebo třeba o půjčovnu dodávek, díky kterým si budete moci věci přestěhovat sami. Jestli se stěhujete v Praze a okolí, využijte půjčovnu dodávek Praha.

Zapojte do stěhování co nejvíce lidí

Stěhování je velmi zdlouhavý proces, než sbalíte všechny věci v domě, zabere to opravdu hodně času. Proto se nebojte požádat své okolí o pomoc. Nemusí vám pomáhat celou dobu, ale i kdyby každý pomohl alespoň chvilku, usnadní vám to mnoho práce. Můžete jim to později oplatit. Zapojte rodinu, přátelé i blízké.

krabice

Udělejte si v tom systém

Nezačněte bezhlavě balit věci z jednoho pokoje a hned z druhého, zatímco nemáte hotový ani ten první. Udělejte si plán, které pokoje vyklidíte první a pak podle něj postupujte. Naplánujte si vyklízení tak, abyste věci stěhovali skrze již prázdné pokoje. Usnadní vám to manipulaci s nábytkem a budete mít jistotu, že nic nerozbijete.

Všechno popisujte a označujte

Myslíte si, že víte, kam jste jednotlivé věci dali? Věřte, že jakmile naskládáte všechny krabice do auta, v tu chvíli zapomenete, v které co máte. Proto si všechny krabice, tašky a podobně co nejpodrobněji označujte. Až budete něco hledat nebo vybalovat krabice, budete za všechny ty popisky rádi. Krabice se snažte rozdělit podle jednotlivých pokojů.

stěhování

Prodejte věci, které nepotřebujete

Během přípravy na stěhování narazíte určitě na hodně věcí, které nebudete chtít sebou brát do nového domu. Místo toho, abyste je vyhodili, zkuste si vydělat trochu peněz a zkuste je nabídnout na internetu. Nebo je můžete nabídnout jen za odvoz. Určitě udělají radost někomu, kdo si třeba v dnešní době nemůže dovolit nové věci.