Nedocenitelní pomocníci

Ať už jste se rozhodli vybavit elektrickými spotřebiči novou domácnost, nebo vyměnit vysloužilý spotřebič za nový, vždycky, kromě ceny, je na prvním místě jejich úspornost. Protože dobře zvolená vám během času přinese úsporu i při jeho vyšší pořizovací hodnotě. A je jedno jestli si pořizujete novou chladničku, myčku nádobí, pračku, sušičku či kuchyňský sporáku. Při jejich nákupu je potřeba zohlednit energetický štítek. Na kterém je uvedena nejen roční spotřeba elektřiny, ale rovněž vody na jednotlivý prací a mycí cyklus. V současné době jsou na trhu nové generace elektrických spotřebičů, kterými lze snížit výdaje na spotřebu oproti vysloužilým až čtyřnásobně.

Dobře vychlazené víno

Dobrým vodítkem je rozhodování mezi písmeny A – G, kterými jsou spotřebiče označeny. A usnadňují tak rozhodování. Druhým a důležitým faktorem je velikost pořizovaného elektrického pomocníka. Určitě si rozdílnou velikost vybere při nákupu ledničky a mrazáku student na vysokoškolské koleji a jinou čtyřčlenná rodina. Na jednu osobu je v průměru počítáno s padesáti až sedmdesáti litry objemu nové ledničky a u mrazáku litrů dvacet. U myčky je pro počet čtyř osob doporučeno zvolit myčku nádobí o rozměru šedesáti centimetrů a pračka by měla mít objem alespoň na šest kilogramů prádla. Třetím a neméně nezanedbatelná je hlučnost nového přístroje. Což vzápětí ocení celá rodina, pokud máte ve zvyku vkládat prádlo do pračky navečer. Doporučená je ta, která je pod hranicí normy. Což je 47 dB.

Nedocenitelní pomocníci

Pro všechny milovníky kvalitního vína se na trhu objevily vinotéky, ve kterých je udržována potřebná teplota během celého roku. Pomocí termočlánkového chlazení, které je tiché, ale méně výkonné. Hlučnější, vhodné na umístění mimo obytnou zónu, je kompresorové. S větším výkonem. Vinotéky mívají designový vzhled a velmi dobře doplňují interiér. Pokud je dobře zvolená výše její hlučnosti, může být součástí obývacího pokoje. Podle druhů vín, která v ní budou chlazená jsou k výběru jednozónové i dvouzónové. Kdy se dá nastavit teplota na každý okruh zvlášť.