Věda o Egyptě

Vždycky jsem se zajímala o vědu. Ale ne o takovou vědu, o kterou se zajímají třeba všichni vědci anebo průměrní lidé. Měla jsem ráda vědu, vždycky když jsem mohla třeba pozorovat obrázky někde v Egyptě. Egypt mě fascinoval už opravdu hodně dlouho. Ani nevím kdy to začalo, ale Egypt prostě byla moje jediná a jasná volba. Chtěla jsem být vědec v Egyptě. Jenomže jak už to, tak bývá, tak bohužel se člověku nesplní vždycky takové ty sny, které si sám člověk přeje. Osud to prostě chtěl vždycky jinak. A i když jsem se na střední škole hodně snažila, abych mohla mít na vysoké škole stipendium, tak se mi to bohužel nepodařilo.

Pyramidy jsou pro mě dokonalé.

Měla jsem sice docela dobré známky, ale ne zase tak moc dobré, že bych měla stipendium. A opravdu hodně mě to mrzelo. Protože já jsem chtěla jít na vysokou školu, kde se právě studuje egyptologie. A tato škola byla opravdu velmi drahá tečka. Já ani z brigády jsem si tolik peněz nikdy nevydělala. Moji rodiče mi říkali, že bohužel takhle drahou školu mi opravdu dovolit nemůžou. Takže jsem z toho byla velmi nešťastná.

Egyt mám moc ráda.

Musela jsem se spokojit s obyčejnou vysokou školou, která je státní a je zadarmo. Ale i tak, i když už mám vysokou školu za sebou, vůbec mě věda a egyptologie neopustili. Mám to ráda. Mám přečtených tolik knih o Egyptě, že bych mohla možná vyučovat taky po Egyptě nějakou veřejnost nebo taky vyučovat o Egyptě ve škole. Opravdu jsem toho hodně znala a znám i nyní. Mě to baví a já si říkám, že se do Egypta ještě jednou někdy podívám. A byla jsem tam zatím pouze jenom jednou, ale jenom jako turista. Příště bych tam chtěla jet už jako archeolog. Myslíte, že se mi to podaří? No, když se budu snažit, tak si myslím, že se mi to podaří a já si splním sen o tom, že budu mít nějaký objev přímo v Egyptě. A jaká je vaše nejoblíbenější světová destinace?