Co vám pomůže se vzpamatovat z vánočního přejídání

Někteří z nás se na Vánoce netěší ani tak kvůli dárkům a pohádkám, ale právě kvůli těm hromadám jídla, které jsou všude přítomné. Smažený kapr, řízky, bramborový salát, houbová nebo rybí polévka, vánoční štola, vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, vinná klobása, chlebíčky…a vy máte pocit, že musíte všechno ochutnat. Pár dní všechno poctivě ochutnáváte, a nakonec skončíte s plným břichem, pálením žáhy a naprosto rozhozeným trávením.

Vánoce

Jak se tedy vzpamatovat z vánočních nájezdů na talíře s jídlem?

Preventivně se nepřejídejte

Nejjednodušší rada ze všeho je – prostě se nepřejídejte. To, že jsou Vánoce neznamená, že musíte skončit pomalu v nemocnici s otravou žaludku. Ochutnejte klidně od všeho ale po troškách a včas si řekněte dost. Uvidíte, že to oceníte, i když si po Novém roce stoupnete na váhu.

Digestiva

Jako taková první pomoc při přejedení slouží léky ze skupiny digestiv. Ty podporují trávení a urychlují proces vstřebávání jídla v trávicím traktu. Většina z nich je volně prodejná ve všech lékárnách.

Jedlá soda

Jedlá soda napomůže vašemu trávení a pomůže vám také od pálení žáhy. Jen na ni nespoléhejte moc často, protože pokud budete užívat sody příliš, může vám způsobit zase jiné potíže. Rozmíchejte jednu čajovou lžičku sody ve sklenici vody a obsah vypijte.

čaj

Čaje

Teplé čaje vám pomohou zklidnit rozbouřený žaludek a udělají vám dobře. Na podporu trávení a úlevu od pocitu plného břicha se doporučuje čaj zázvorový nebo fenyklový, který funguje i proti nadýmání. Doporučujeme zařadit také čaj na odvodnění organismu, který vám pomůže se zadržovanou vodou, kterou způsobuje velký příjem soli.

Teplé mléko

Jako první pomoc při pocitu plnosti můžete využít také teplé mléko. Jednoduše si hrníček mléka ohřejte v kastrůlku a můžete přidat špetku skořice. Vypijte ho, dokud je opravdu horké, nečekejte, až vychladne.